Objavte najobľúbenejšie turistické trasy a zjazdovky vo Vysokých Tatrách – Horách zážitkov. Užite si počas prázdnin kopec srandy s celou rodinou.

V zimnej sezóne sú lyžiarom k dispozícii tri strediská: Tatranská Lomnica, Starý Smokovec and Štrbské Pleso Najdlhšia zjazdovka na Slovensku sa nachádza práve v stredisku Tatranská Lomnica a je zároveň najvyššie položenou zjazdovkou v strednej Európe. Táto zjazdovka má tiež najvyššie prevýšenie, kde je možné z výšky 2 196 m. n. m. zlyžovať z Lomnického sedla 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Zjazdovky v Tatranskej Lomnici sú atraktívne pre všetkých lyžiarov od expertov cez stredne dobrých lyžiarov až po slabších, ktorí využívajú ľahké modré trasy v dolnej časti strediska. K dispozícii je jedna ťažká, päť stredne ťažkých a šesť tratí pre začiatočníkov.

Stredisko Starý Smokovec je na rozdiel od Tatranskej Lomnice viac zamerané na alternatívne zábavné aktivity ako je snowtubing, sánkovanie na 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe a funtools – skifox, snowbike, snowscoot. Počas letnej sezóny sú to zase atrakcie ako summertubing. Hrebienok, koncová stanica komfortnej panoramatickej pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca, je navyše obľúbeným východiskom pre túry rôznej obtiažnosti počas celého roka. V zimných mesiacoch sú pre lyžiarov k dispozícii lyžiarske trate s názvom Jakubkova lúka I a II.

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso ocenia fanúšikovia kvalitných širokých červených zjazdoviek s najkrajšími výhľadmi. Najväčším zážitkom v tejto nádhernej lokalite je jazda lanovkou na Solisko do výšky 1840 m n.m., odkiaľ vidno prekrásne vysokotatranské končiare, ale i celý masív Nízkych Tatier od Kráľovej hole až po Chopok. V lokalite Štrbské Pleso ponúkame návštevníkom až 26 kilometrov bežeckých tratí a vyše 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Samozrejmosťou sú služby požičovni lyží, snowboardov a ski servisov a lyžiarskej školy pre deti a začiatočníkov